Лили Попеску, близо до скалата за Олимпийските игри

Състезателката Лилиана Попеску от CSM Крайова не успя да стигне до финала на състезанието на 800 м от Световното първенство в Осака в неделя вечерта, като се класира на пето място в една от полуфиналните серии. С време 2: 00.07 ученикът на Богдан Попеску беше много близо до постигане на квалификационната скала за Олимпийските игри в Пекин, което е две минути. Въпреки това „Никита“, както наричат ​​Лилиана, записа най-доброто си представяне в Осака през 2007 година.
Вчера сутринта Николета Грасу се класира за финала след хвърляне на дискоса, след като зае второ място в поредицата, с изпълнение 64,26 м. На първа позиция се класира германката Франка Дитц (65,17 м), основната опонентка на Николета да спечели златния медал на финала, който ще се проведе утре вечер. На 400 м с препятствия Йонела Тарлеа от Вилча се класира за полуфиналите, класирайки се на четвърто място в своята поредица, с 55.90 - най-добрият личен резултат за сезона.
"Лунгимиста" Алина Милитару имаше лош късмет, заемайки осмото място в група Б от квалификации, с 6.58 м. с резултат 6,59 m.

попеску

Касандра, най-добрият резултат на Румъния

Във втората част на вчера Кристина Касандра успя да постигне най-добрия резултат за румънската делегация, класирайки се на шесто място във финала на 3000 метра с препятствия. Касандра беше отчетена с 9: 29.63, като победител в състезанието стана рускинята Екатерина Волкова (9: 06.57), която постави нов състезателен рекорд. Йонела Търлеа не успя да стигне до финала от 400 м, заемайки едва седмото място в полуфинала, с време 51,62.
Днес в състезанието ще участват още четирима румънци: Михаела Мелинте и Бианка Пери (и двете в хвърлянето на чук, в квалификациите), Йоан Виеру (400 м, последователно) и Йонела Тарлеа (огради на 400 м, начало в 21.48 местно време).
Освен Тарлеа, олтеновската лека атлетика ще бъде представена и на световното първенство в Осака от Клаудия Штеф, Нуца Олару (и двете от CSM Крайова), които ще стартират в 20-километровия марш (31 август) и маратон (съответно 2). Септември), Кристина Василойу и Даниела Дониса (и двете от CS Olimpic Craiova). Двамата състезатели от CS Olimpic заедно с треньора Дору Рошка заминаха за Япония само в неделя и ще участват утре в надпреварата на 1500 м.