Испания и KOke. НЕВЕРОЯТНО: Русия елиминира бившия световен и европейски шампион с дузпи, след като Коке и Аспас пропуснаха | Русия - Испания 1-1 (4-3)

ИСПАНИЯ 1 - 2 РУСИЯ

испания

РУСИЯ Е В СФЕРТУРИ! Акинфеев защитава две дузпи и руснаците продължават на Световното първенство от дома си! Испания е погребана от Коке и Аспас, които не успяват да победят руския вратар.

Русия ще играе на четвъртфиналите с победителя в мача Хърватия - Дания!

ИЗЛУЧВАНЕ НА УДАРИ:

Аспас пропуска! (Испания 4-5 Русия)

Черишев успява да вкара! (Испания 4-5 Русия)

Серджио Рамос вкарва! (Испания 4-4 Русия)

Головин побеждава Де Хеа! (Испания 3-4 Русия)

Кока-кола липсва! (Испания 3-3 Русия)

Игнашевич също вкарва! (Испания 3-3 Русия)

Пике побеждава Акинфеев! (Испания 3-2 Русия)

Смолов вкарва! (Испания 2-2 Русия)

Резултати от Иниеста! (2-1 Испания)

Optimea ИСПАНИЯ - РУСИЯ взема решения за наказания!

Мин 109. Огромна пропуска за Испания! Родриго и Карвахал стрелят по вратата, но Акинфеев е там и защитава

Мин. 107. Отклонения изстрел на Иниеста!

Мин. 106. Започва втората половина на продълженията! Ако не е маркиран, ще станем свидетели на изпълнението на тайбрека

КРАЙ НА ПЪРВОТО РАЗГЛЕЖДАНЕ

Мин. 105 + 1. Акинфеев запазва удара с глава на Пике

Мин. 104. Асенсио излиза и Родриго влиза. Регламентът позволява четвърта промяна, ако се въведат разширения

Мин 100. Асенсио се опитва да изпрати топката в зоната, но центрирането му е блокирано от противник.

Мин 92. Страхотна възможност за Испания! Карвахал успява да прати топката, изпратена от Аспас, в наказателното поле на руснаците

Мин 91. Допълнителното време започва!

Край на редовното време! Испания - Русия, първият мач от Мондиала в Русия, който достига РАЗШИРЕНИЯТА!

Мин 90. Два последователни корнера, изпълнени от Иско! Испанците се провалят при решителното поглъщане

Мин. 85. Страхотна възможност за Испания чрез Андрей Иниеста! Акинфеев прави разрешение!

Мин. 81. Испания не успява да поведе, въпреки че играта се провежда в руската полузащита

Мин. 70. Превключете на испански! Излезте от Начо, влезте в Карвахал

Мин 67. Andres Iniesta излезе, David Silva трябваше да напусне битката!

Мин 65. Авторът на целта на Русия Дзюба напуска терена и е заменен от Смолов!

Мин 59. Първият ъгъл на испанците, изпълнен от Иско! Топката се изпраща право към Дзюба

Мин. 57. Нов кът за Русия! Руснаците водят с 4: 0 в това отношение

Мин 51. Свободен удар за Испания! Топката е изчистена от обувката на защитника Диего Коста

Мин 47. Страхотна възможност за Испания от началото на второто полувреме! Акинфеев хваща топката, изпратена от Жорди Алба

Мин 46. СТАРТ през второто полувреме! Испания и Русия започват с равни шансове за класиране на четвъртфиналите, след като първият акт завърши наравно

ФИГУРИ НА ПЪРВАТА ПОЛОВИНА. Spain диктуваха играта, тъй като имаха 72 процента притежание на топката. От друга страна, Русия имаше само един удар към вратата, успявайки да отбележи от бялата точка.

Мин. 45 + 1. Страхотна възможност за испанците! Акинфеев изчисти топката!

Мин 42. ГОООЛ РУСИЯ! Дзюба преобразува дузпата и възстановява равенството в тази игра от осмия

Мин. 40. Реферът свири на дузпа за дузпа за Русия, след хент в полето на Пике. Испанецът също получава жълт картон

Мин. 36. Първата ясна възможност за руснаците! Головин изпраща центриране

Мин. 23. Две опасни фази пред испанската порта, но иберийската отбрана е там

Мин. 21. Руснаците не успяват да намерят пътя към вратата на испанците, а иберийците в момента водят играта

Мин. 12. ГОООАААЛ - ИСПАНИЯ! Асенсио изпълнява хубав свободен удар, получен от Начо, а Игнашевич изпраща топката с пета в собствената си врата!

Мин. 5. Ъгъл за Русия, изпълнен от Самодов. Топката е блокирана от испанската защита

Мин. 1. Старт в мача Испания - Русия в осмия кръг на Мондиала! Испанците се изправят срещу националния отбор на страната домакин, с отбор, революционизиран от Йеро! Иниеста е просто резерват!

СТАРТ НА ЕКИПИ

Испания: Де Хеа - Начо, Пике, Рамос, Алба - Бускетс, Коке - Давид Силва, Асенсио, Иско - Д. Коста

Русия: Акинфеев - Фернандеш, Кудряшов, Кутепов, Игнасевич, Жирков - Зобнин - Самедов, Кузяев, Головин - Дзюба

Мач между Испания и Русия, отбори, които ще се изправят един срещу друг в неделя, от 17:00 часа, в Москва, на стадион "Лужники", в осминафиналите на Мондиала в Русия, изглеждаше много неуравновесен преди турнира, но сега ситуацията изглежда много по-плътно.

Русия, най-слабият отбор според класацията на ФИФА (70-то място), изигра два много добри мача, като спечели с резултат срещу Саудитска Арабия (5-0) и лесно победи Египет (3-1), преди да загуби от Уругвай се изправя срещу 0-3, след игра, в която в по-голямата част от играта отстъпва.

Световният шампион през 2010 г. получи ужасен удар точно преди началото на състезанието, като треньорът Жулен Лопетеги беше освободен и заменен от Фернандо Йеро. Стойността на отбора накара Испания да спечели група В, но играта и дори резултатите пострадаха.

Двата отбора изиграха интересен приятелски мач през ноември миналата година, завършвайки наравно, 3-3 (Алексей Миранчук, Смолов 2, съответно Жорди Алба, Рамос 2, и двамата от дузпи), като последната официална конфронтация се проведе на ЕВРО 2018, на полуфиналите (0-3), иберийците след това спечелиха европейската титла. Руският "ветеран" Сергей Игнасевич е един от тримата оцелели в отбора от 2008 г., заедно с вратаря Игор Акинфеев и левия бек Юрий Жирков. От испанците Рамос, Иниеста и Давид Силва също са в групата, заедно с резервата Рейна.

Русия никога не е побеждавала Русия в шест поредни мача, като иберийците имат четири победи и две равенства.

Най-добрите реализатори на двата отбора на Мондиал 2018 са Денис Черисев, който играе в Испания, във Виляреал, и Диего Коста, всеки с по три успеха.

Русия е отборът, който е избягал най-много на Мондиал 2018 в първите два мача (съответно 118 км и 115 км), но интензивността много намалява в последния мач, с Уругвай (98 км), поради факта, че той еволюира за дълго време в десет души.

"Сборная" играе в осмия кръг на Мондиала за първи път след разпадането на Съветския съюз. Най-добрият резултат за СССР беше полуфиналът, изигран през 1966 година.

Испания спечели световната титла през 2010 г., но преди това представяне никога не е било повече от четвърт.

"La Roja" е непобедена за 23 мача, като последното поражение е 0-2 с Италия, в осмия кръг на ЕВРО 2016.

Испания се среща за пети път с отбор домакин на Мондиала, без да има победа.

Ако играе, Серджо Рамос ще се срещне с Икер Касияс, испанецът с най-много мачове на Световната купа, 17.

Всички руски футболисти са годни за игра, включително Алън Дзагоев (контузен в първия мач) и Александър Ерохин.

Победителят между Русия и Испания ще се срещне в Хърватия или Дания.