Индиън Уелс 2019. Симона Халеп се класира за третия кръг. Михаела Бузърнеску загуби

Симона Халеп и Михаела Бузърнеску имаха тази вечер първите мачове от Индиън Уелс 2019. Румънците играха директно във втория кръг. Симона Халеп се срещна с Барбора Стрицова, 50-то място в WTA, и успя да я победи за час и половина, докато Михаела Бузърнеску (31 WTA) игра, но загуби срещу австралийката Дария Гаврилова, 53-то място WTA . Във всеки случай Indian Wells 2019 вече обявява турнир с изненадващи елиминации. Няколко най-добри спортисти, които Симона Халеп можеше да срещне в следващите фази на състезанието, вече напуснаха турнира след втория кръг. Бианка Андрееску, младата канадка от румънски произход, също е изненада. Много приятен. Тя успя да постигне още една победа, 23-та тази година, и също е в третия кръг на състезанието.

Барбора Стрицова

АКТУАЛИЗАЦИЯ 3:23 И победа за Симона Халеп, след сет два спечелени на ръба на ножа, с 6-4. Симона Халеп излиза напред в третия кръг на Индиън Уелс 2019. Не беше лесна победа, противникът я постави в затруднение, особено във втория сет, но Симона Халеп показа страхотен клас тенис.

Симона Халеп беше по-добра във всички глави, с 18 "победители" в сравнение с само 8 от Барбора и 6 успешни пробива, в сравнение с само 3 от чехите. В допълнение, той също подобри своята услуга, с много по-добри резултати в сравнение със Strycova, особено при втората услуга.

Симона Халеп - Барбора Стрицова 6-2, 6-4 след един час и 27 минути игра.

В теренното интервю Симона Халеп отново заяви, че чувства по-малко натиск, че приема всеки мач като такъв и иска да благодари на феновете. „Знам как играе (Барбора Стрицова - н.р.) и винаги се развивам правилно срещу нея. Винаги съм играл добре тук. Искам да се наслаждавам на тениса и да се бия във всеки мач “, каза Симона Халеп.

Какво правят румънците с парите, които са им останали в джобовете

В следващата фаза Симона Халеп ще играе срещу състезателката Катерина Козлова от Украйна, 114-то място WTA, идваща от квалификациите. Тя победи Александра Сасновичи от Беларус, 34-то място в WTA и номер 31 на първо място, в три сета: 6-4, 2-6, 6-0. Мачът ще се проведе в неделя вечерта (румънско време). Това е първият път, когато Симона Халеп се среща с 25-годишната украинка в WTA пистата.

Вълнуващ мач на Симона Халеп

Симона Халеп започна турнира в Калифорния вдясно, показвайки добро настроение и оптимална физическа подготовка. Въпреки че нямаше лесен мач, срещайки се с боец, тя контролираше играта, освен в средата на втория сет, когато показа лек спад в еволюцията. Накрая румънката коригира играта си и успя да се наложи в минимум сетове.

Двете спортистки играха с дължината и ъглите на ударите, с ефектите и с височината на топките, в красив дисплей на технически багаж, пише News.ro. Барбора Стрицова, световната номер 3 на двойки, беше тази, която най-много варираше играта, редувайки еволюцията от дъното на полето с излизане към мрежата и къса, докато Симона Халеп беше по-агресивна, движеше се по-добре и служил по-добре. В същото време Халеп беше по-точен и ефективен при дългите размяни на топки.

В първия сет Стрицова успя да направи рибрейк, при 0-2 и топка на собствен сервис, при 1-4. Останалите мачове бяха спечелени от Халеп, който завърши малко по-оспорван сет, отколкото показва резултата, 6-2, след 40 минути.

Нивото на играта намаля във втория сет, грешките се умножиха, особено пред бившия лидер на WTA, така че срещата беше по-балансирана. Както много други пъти, Халеп върна противника си в играта.

Симона Халеп беше играчът, който се откъсна в този сет, с 3-1, след пробив в четвъртия гейм, след това с 4-2. Всеки път обаче Стрицова управляваше рибрейка и при 4-4 имаше 30-0 на сервис на румънката. Спортистката от Констанца обърна много добре съдбата на играта и завърши мача с почивка, резултат 6-4, след час и 27 минути игра.

Класирането за третия кръг се възнаграждава с награда от $ 48,775 и 65 WTA точки.

Симона Халеп игра миналата година на полуфиналите в Индиън Уелс, фаза, в която я изпревари японката Наоми Осака, резултат 6-3, 6-0. Румънският играч спечели изданието от 2015 г. на американското състезание.

АКТУАЛИЗАЦИЯ 4:08 Канадската румънска Бианка Андрееску получава нова сензационна победа и също се класира в третия кръг на турнира в Индиън Уелс. Bianca Andreescu, 18, номер 60 WTA, спечели в два сета, 6-2, 6-2, след един час и 22 минути, мачът с 29-годишната словачка Доминика Цибулкова, не. 35 WTA. Това е впечатляващ рекорд за младата канадска спортистка от началото на тази година: 23 победи в 26 мача.

АКТУАЛИЗАЦИЯ 3:20 Това е 5-4 във втория сет за Симона Халеп. Победата може да бъде много близо.

А Бианка Андрееску печели първия сет с 6-2 в мача с Доминика Цибулкова.

АКТУАЛИЗАЦИЯ 3:12 Играта губи инерция, както и Симона. Барбора Стрицова успява да изравни във втория сет: 4-4.

АКТУАЛИЗАЦИЯ 3:09 Мачът между Бианка Андрееску и Доминика Цибулкова също е в разгара си. Румънецът от румънски произход води с 4-2 в първия сет.

АКТУАЛИЗАЦИЯ 3:04. В Индиън Уелс е вечер и е студено, близостта на пустинята е известна. Спортистките бяха с тениски с дълги ръкави. Това е 4-3 за Симона Халеп във втория сет, а Барбора Стрицова иска диван на терена.

АКТУАЛИЗАЦИЯ 2:50. По-балансиран старт във втория сет, но Симона Халеп управлява ефектни удари. За румънеца е 2-1.

АКТУАЛИЗАЦИЯ 2:37. Симона Халеп печели първия сет с 6-2, след 40 минути, под аплодисментите на публиката:

АКТУАЛИЗАЦИЯ 2:33 Симона Халеп изглежда много уверена. Тя е близо до спечелването на сет 1, а феновете по трибуните са развълнувани от нейната игра.

АКТУАЛИЗАЦИЯ 2:25. 4-1 е за Симона Халеп в комплект 1. Ефектна среща, с 3 пробива в 4 мача.

АКТУАЛИЗАЦИЯ 2:00 Мачът между Симона Халеп и Барбора Стрицова започна. Нашият състезател печели първата точка от играта.

НА ЖИВО ВИДЕО ТУК.

Михаела Бузърнеску, елиминирана от турнира

Михаела Бузърнеску, 31-то място WTA и номер 29, беше победена в събота, с резултат 6-2, 6-2, от австралийката Дария Гаврилова, 53-то място WTA, във втория кръг на премиерния задължителен турнир на индийските кладенци.

АКТУАЛИЗИРАНЕ. Михаела Бузърнеску загуби мача с Дария Гаврилова. Австралиецът спечели в два сета, 6-2, 6-2, за час и 10 минути игра. Елиминирана на двойки, Михаела Бузърнеску напуска турнира в Индиън Уелс 2019. Румънката не успява да възвърне формата си преди контузията от миналата година, която завърши невероятно изкачване. Тази година Михаела Бузърнеску има само един спечелен мач - пред противника, който я победи днес - и 12 загуби.

Михаела Бузърнеску ще получи награда от 26 430 долара за единичното си участие в Индиън Уелс.

Мачът на Симона Халеп щеше да започне в 2:00, румънско време. Симона Халеп, 2-ро място WTA и No2 семе, остава единственият румънски играч, присъстващ на сингъл, на състезанието в Калифорния. Тя ще играе в събота с Барбора Стрицова от Чехия, 50-то място WTA, също във втория кръг.

Слоун Стивънс, Каролайн Гарсия и още две фаворитки от Симона Халеп, елиминирани след първия мач, изигран в Индиън Уелс

американски Слоун Стивънс, 4-то място в WTA и номер 4, както и французойката Caroline Garcia, 19-то място в WTA и номер 19, бяха победени във втория кръг, в който бяха директно приети, от индийския задължителен премиер турнир Уелс.

Sloane Stephens загуби с резултат 6-4, 6-0 пред швейцарката Stefanie Voegele, 109-то място WTA, идващо от квалификациите. Мачът продължи 68 минути.

Каролайн Гарсия е победен, с резултат 6-3, 3-6, 6-0, от американката Дженифър Брейди, 83-то място WTA, бенефициент на wild card, след игра от един час и 47 минути.

Друг доста изненадващ резултат от втория кръг беше в мача, в който британците Йохана Конта, 45-то място WTA, победена, с резултат 6-0, 6-2, нататък Су-Вей Хсие от Тайван, класирана на 27-мо място в WTA и номер 27 на първо място след 70 минути игра.

И руската Дария Касаткина, 14-то място WTA и номер 14 семе, напуснаха турнира след явно поражение, 2-6, 1-6, с Маркета Вондроусова от Чехия, 61-во място WTA, също след 70 минути игра.

Всички тези любими играчи бяха на борда на Simone Halep, 2-ро място WTA и номер 2, пише News.ro.

„Дуел на майките“, спечелена от Серена Уилямс

Серена Уилямс спечели, във втория кръг на Индиън Уелс 2019, дуела на бившите лидери на WTA, които станаха майки. Той игра с беларуската Виктория Азаренка и беше грандиозен мач.

Серена Уилямс, десета в света, се нуждаеше от повече от два часа игра, за да надделее в два сета, резултат 7-5, 6-3, срещу Виктория Азаренка, 48-то място WTA.

Те не са се срещали в Индиън Уелс от 2016 г., когато беларусът надделя.

Оттогава и двамата са станали майки за първи път.

В третия кръг Уилямс ще се срещне с испанката Гарбине Мугуруса.

АКТУАЛИЗИРАНЕ. Мачът между Михаела Бузърнеску и Дария Гаврилова започна и се излъчва от Digi Sport 2.

Мачът на Симона Халеп с Барбора Стрицова започва около 1:00 часа.

Мачовете ще се проведат не по-рано от полунощ. Симона Халеп - Барбора Стрицова се излъчва на живо от Digi Sport 2, а на живо по Digi Sport 4, другият румънец на основната дъска в Индиън Уелс, Михаела Бузърнеску, се среща с Дария Гаврилова.

Двубоят Симона Халеп - Барбора Стрицова е насрочен на терен 2, след още два мача на масата на мъжете, така че няма да започне по-рано от 23:55.

Мачовете могат да се гледат във формат LIVE TEXT и LIVE VIDEO на digisport.ro

Барбора Стрицова, противничката на Симона Халеп, бе отстранена заради допинг

Симона Халеп спечели последните четири мача с опонента си в Чехия, без да загуби сет. Барбора Стрицова победи Симона Халеп само веднъж. WTA номер 2 по този начин води с 4-1 в директна конфронтация. В последния мач, в Торонто, през 2017 г., Симона Халеп спечели мача с категоричен резултат 6-1,6-0! 32-годишната чехка имаше кариера с много възходи и падения, включително да бъде спряна заради допинг (със сибутрамин, вещество, което би дошло от лекарство за отслабване). Тя е по-добра на двойки, където е класирана на 3-то място в WTA, докато на сингъл най-доброто място досега беше 16.

"Чувствам се добре физически, имам увереност и се опитвам да се съсредоточа върху всеки мач и да дам всичко от себе си", каза Симона Халеп.

От друга страна, не. 2 WTA отрече да води преговори с германския треньор Саша Бажин.

Симона Халеп има шанса да се върне на първото място в света, 2015 шампион в Индиън Уелс подхождайки към тазгодишното издание с добра форма и много увереност, след добър старт на сезона. Победен в осмия кръг на Откритото първенство на Австралия от Серена Уилямс, Халеп продължи да играе все по-добре, донасяйки две големи точки за отбора на Румъния за Купата на Фед, който победи Чехия с 3-2 и се класира за полуфиналите за Купата на Фед, и след това стигна до финалите в Доха и полуфиналите в Дубай.

Михаела Бузърнеску победи Дария Гаврилова преди десет дни

Що се отнася до съперницата на Михаела Бузърнеску, австралийката от руски произход Дария Гаврилова, 25-годишна, спечели в първия кръг, донякъде изненадващо, пред изгряваща спортистка, украинката Даяна Ястремска (18-годишна). Мачът продължи 2 часа и 31 минути и завърши с резултат 6-2, 5-7, 6-2 в полза на спортиста от Антипози.

В единствената директна среща до момента Михаела Бузърнеску победи с 6-4, 6-2 срещу Гаврилова само преди десет дни, в Акапулко 2019. Това беше първата победа на румънеца след 11 поредни поражения.

Бианка Андрееску, кошмарът на румънските играчи

След това, в осмия кръг на турнира в Мексико, Михаела Бузарнеску бе победена от младата канадка от румънски произход Бианка Андрееску.

Сякаш това беше направено, 18-годишната спортистка, която в момента е на 60-то място в WTA, среща опонент от Румъния.

Бенефициент на уайлд кард, Бианка Андрееску успя да елиминира от Индиън Уелс 2019 опитната Ирина Бегу, 70-то място WTA, в първия кръг на турнира Premier Mandatory. Ирина Бегу беше победена с 6-7 (3), 6-3, 6-3 след два часа и 23 минути игра.

Така играчът с румънски произход достигна до 22-ра победа в 25 мача, повече от всички наши състезатели в топ 100, събрани през 2019 г. Но разликите между Ирина и Бианка бяха много малки, Бегу имаше добър шанс да отиде по-нататък, пише digisport.ro.

Във втората фаза на турнира в Индиън Уелс, Бианка Андрееску среща тази вечер словачката Доминика Цибулкова (35-то място WTA), на 29 години.

Какво направиха румънците на двойки

От друга страна, двойката Ирина Бегу/Михаела Бузарнеску беше елиминирана снощи в първия кръг на състезанието на двойки в рамките на турнира от категорията Премиер Мандатори от Индиън Уелс. Двамата румънци бяха победени от любимия отбор 5, Габриела Дабровски/Ифан Сю (Канада/Китай), резултат 7-6 (3), 7-5, за един час и 32 минути.

Вместо това Ралука Олару и хърватката Дариджа Юрак, съответно Моника Никулеску и американката Абигейл АСпиърс се класираха за осмото място на двойки в Индиън Уелс 2019.