U-BT, победен в първия мач от Клуж Сити Купа

За повече новини посетете начална страница ДЕН НА CLUJ

U-BT Клуж-Напока загуби в четвъртък вечерта мача с вицешампиона BC Mure BC, резултат 71:72 (17: 9, 14:16, 18:20, 22:27), в първия мач на Купата на града 2016.

градска

Първата четвърт беше в ръцете на учениците на Силвасан, 17: 9. През втората четвърт обаче гостите успяха да се доближат до разлика от 6 точки, 31:25. Жителите на Муреш не спряха до тук, а след почивката успяха да достигнат разстояние от само 4 точки от "черно-белите", резултат 49:45.

Последната четвърт беше малко по-балансирана, като двата отбора имаха шанса да надделеят. U-BT загуби обаче с разлика от една точка, резултат 71:72.

Най-добрият голмайстор на терена беше Kyndall Dykes (19 точки). Влад Молдовеану (15 точки), Максим Пустозвонов (12 точки), Роланд Торок (9 точки), Александър Рашич (8 точки), Филип Адамович (4 точки) и капитанът на отбора Даниел Джукан (една точка) също вкараха за Клуж.

От друга страна, точките на Муреш вкараха Мохамед (15), Борша (11), Мартиника (11), Дапа (10), Барам (9), Лазар (7), Калве (5), Чоакъта (2) и Андрей (2).

В друга игра от турнира Алба Фехервар победи FMP Zeleznik Belgrade, 72-71 (14-16, 21-11, 15-21, 22-23).

Треньорът Михай Силванан смята, че тази приятелска среща е била добър тест в перспективата на Суперкупата, но и на шампионата, който е на път да започне: „За съжаление бяхме победени в крайна сметка, след като водихме 98% от мача. Аз нямах процент "Добър в хвърлянето. Ще разгледаме играта и ще видим къде се е объркало. Разбира се, никой не иска да загуби нито мен, нито играчите. Но това се случва и трябва да научим нещо от всеки провал.".

Пивотът Влад Молдовеану вкара 15 точки в конфронтацията с вицешампионите от БК Муреш. Той беше втори в този връх, след Киндал Дайкс. Последното се е развило в миналото и за жителите на Муреш.

"Контролирахме играта през първото полувреме, но през втората четвърт се почувствахме уморени и не излязохме от играта за преход. По принцип сами затруднявахме живота си. Не очаквахме да дефилираме. Ние сме поне четири отбора, които ще ритми в шампионата: ние, Орадя, Стяуа и Муреш. Радвам се, че дойдох да играя тук. В Клуж се чувствам като у дома ", каза 28-годишният баскетболист.

Треньорът от Муреш, Сасгаспар Барнабас, е на мнение, че отборът му все още не е достигнал желания потенциал: "За нас резултатът нямаше толкова голямо значение. Имахме натоварен тренировъчен период, виждам, че момчетата са нервни. Имаше и моменти на объркване в играта, но стъпка по стъпка трябва да се възстановим. Шампионатът чука на вратата и сегашният статус ни принуждава да се изкачим възможно най-високо. Миналата година играхме финала ".

ПРОГРАМА CITY CUP 2016:

18:00 пр. Н. Е. Муреш Tg. Муреш (ROU) - Алба Фехервар (HUN)
20:00 FMP Железник Белград (SRB) - U-Banca Transilvania Cluj-Napoca (ROU)

16:00 пр. Н. Е. Муреш Tg. Муреш (ROU) - FMP Železnik Белград (SRB)
18:00 Алба Фехервар (HUN) - U-Banca Transilvania Клуж-Напока (ROU)

15 септември - Румънски SUPERCUP: CSM CSU Oradea - U-Banca Transilvania (в Oradea)

18 - 19 септември - първи етап на шампионата: БК СКМ Тимишоара - U-Banca Transilvania Клуж-Напока