Даниел Натеа, световният вицешампион по шамба в Сибиу

световният

Даниел Натеа има страхотна година в спортните постижения. През 2019 г. „колосът“ остави своя отпечатък в четири спорта и се изкачи на подиума на националните и международни състезания, завършвайки със световна вицешампионска титла по самбо. Сребърен медал спечели в Южна Корея.

ДРУГИ НОВИНИ

Многофункционално спортно игрище в CSS MediaS

Игралната повърхност в поливалентната зала в Mediaș се променя

Контузия му коства злато

Събитието се проведе в Чеонджу и беше излъчено на живо по Eurosport. Състезанието се проведе между 8-10 ноември. Най-добрите борци в света участваха в този спорт. Състезанието беше организирано от Международната федерация по самбо. Даниел Натеа участва в категорията +100 килограма. Той имаше четири мача в състезание. В осмия кръг той победи украинеца Станислав Бондаренко, на четвъртфиналите грузинеца Бека Берденишвили, а на полуфинала спечели срещу молдовеца Денис Тачи. Победата струва на "великана", който се контузи в крака, а на финала не можеше да бъде на 100% от стойността си и загуби златото пред монголския Пуревдорж Дамдинсурен.

Спортист №1 на страната

натеа
Това беше първото поражение в самбо кариерата на Даниел Натеа, което беше изключително близо до завършване на работата, като световната титла беше това, което той си беше поставил за задача преди състезанието. Сибиу ходеше уверено по азиатския континент, защото до това състезание той доминираше във всички състезания по самбо. "Колосът" спечели националната титла по самбо, спечели европейска титла, европейска купа и световна купа, като по-голямата част от финалите бяха срещу руски спортисти. Държава, в която е изобретен този спорт и където самбото е еквивалент на гимнастиката у нас.

Въпреки провала на финала, световното сребро е огромно представяне за Даниел Натеа. Успех, който се добавя към невероятния му рекорд. В Южна Корея Румъния спечели два медала, другият е бронзов, при жените, като Natea отново беше спортист номер едно в страната в мащабно международно състезание.

Суспендиран в джудо, но мечтаещ за олимпийски медал

световният
Преди повече от година спортистът вече не получи медицинска виза за джудо за участие в международни състезания с отбора, поради сърдечен проблем, въпреки че в миналото той можеше да участва в безброй състезания със същия проблем. „Дори днес не знам каква беше ситуацията всъщност. Те (б.р. румънска федерация по джудо) казват, че съм имал или имам здравословни проблеми, което бях в Букурещ вчера на ЯМР, което удостоверява, че това не е така. В момента имам и 6-месечно медицинско свидетелство за джудо и самбо. Само тези от INMS смятаха, че това е нещо нередно по душа “, казва Дани.

световният
По този начин той не можа да достигне толкова много състезания по джудо, колкото в миналото, но въпреки това спечели титла шампион и национален вицешампион, плюс два европейски медала в полицията, индивидуално сребро и бронз с отбора. Преминаването към самбо означаваше да бъде спряно за две години, до 2021 г., въпреки че той е участвал в самбо в миналото и това не са били проблемите. Така той ще пропусне Токио 2020, въпреки че е джудист номер едно в страната повече от 5 години, а в Рио де Жанейро 2016 беше близо до борбата за олимпийски медал. „Получих двегодишно спиране поради факта, че отидох и се борих за европейското самбо. Станах европейски шампион по самбо, спечелих световна купа, европейска купа, национален шампион и купа. Две години не ми е позволено да се бия в международен план, само в национален ", казва боецът.

даниел
Двугодишното спиране не променя нищо за Сибиу, той също тренира същото напоследък, а мечтата му остава медал от летните олимпийски игри. Париж 2024 ще бъде неговият шанс за медала. „Тогава просто го забелязахме. Единственото разочароващо нещо е, че вече не мога да стигна до олимпиадата. Иначе ги доказах (n.r. FR Judo), когато ходех на други спортове, включително самбо, които печелих почти навсякъде. Освен това свалих 30 килограма и съм много добре. Тренирам тренировки по джудо всеки ден. Когато се върна, искам олимпийски медал. Затова прекарах 20 години “, казва Натеа.

Победа при дебют в кикбокса

даниел
Освен джудо и самбо, Даниел Натеа спечели бронзов медал на европейското първенство по граплинг, а малко преди световното самбо участва за първи път в гала по кикбокс. Natea присъства на гала "Colloseum Tournament XVI" и се би в Главното събитие. Той спечели без емоции, изпращайки холандеца Ван Дер Хук на пода няколко пъти. Мачът беше благотворителен и вдигна хората на Сибиу на крака.