CSM Букурещ, драматично равенство с Ростов Дон в Шампионската лига, резултат 23-23. Първи реакции: "Висока точка, справедлив резултат"

Румънският вицешампион по хандбал за жени CSM Букурещ получи изключително важно равенство във втория мач от група В на Шампионската лига, резултат 23-23 (13-14) с Ростов Дон, вицешампион на Европа, в мач играна в петък вечер в Букурещ. С този успех CSM трупа 3 точки в групата, точно като Ростов Дон.

букурещ

Ужасен сблъсък в поливалентната зала в столицата, в двубой от финал 4 ниво на Шампионската лига. Ростов водеше по-голямата част от играта, но CSM Букурещ повярва в своя шанс и се бори до последната секунда. „Знаех, че който прави по-малко грешки, има първия шанс“, - каза накрая Крина Пинтея. "Това е голям момент, вече можем да се считаме за класирани в основния кръг", каза треньорът Адриан Василе в първия си мач пред феновете на Букурещ.

Както се очакваше, мачът беше изключително близък. Най-голямата разлика в полза на отбора беше три гола, 9-6 за Ростов (мин. 17). Разликата обаче беше такава, която бързо се стопи във вихъра на играта и напрежението. CSM водеше само веднъж през първото полувреме, 6-5 (мин. 10).

Рокаде Деду - Грубишич в портата на СКМ, и двамата бяха на височина

Дениса Деду имаше добри намеси в целта на СКМ в началото и тежестта беше взета от защитата, защото когато имате пред играч като Вяхирева мобилизацията трябва да бъде максимална. Десното крило, високо само 1,62 метра, задържа Ростов в преднината през първото полувреме, като вкара осем от 14-те попадения на отбора си. И това в условията, при които Деду имаше осем интервенции, а защитата възстанови още две топки.

В атаката Пинтея и Цвиич се бориха усилено върху полукръга на противника, но искрата дойде от Лекич. Торстенсон също вкара важни голове, особено в края, а плюс дойде от Омореги, който влезе по пътя.

Въпреки че Деду се защити добре през първите 30 минути, Адриан Василе разчиташе на Грубишич в началото на втория акт, който имаше съществен принос за крайния резултат. "Това беше решението на треньора и се оказа вдъхновено, защото Груба затвори портата ", - каза накрая Деду.