ЧУДО за Chapecoense! Невероятно е какво се случи година след трагедията, която разтърси света на футбола

Chapecoense победи, в неделя, у дома, Coritiba, в последния етап на бразилския шампионат и една година след авиационната трагедия в Меделин зае място в предварителните срещи на Copa Libertadores, издание 2018. Coritiba отстъпи след този мач

chapecoense

Шапекоенсе спечели с резултат 2-1, вкарвайки победния гол в 90 + 5 минута, чрез Тулио де Мело. Клебер бе открил резултата в 14-ата минута за Коритиба, но домакините изравниха в 38-ата минута, чрез Еликарлос. С равенство Коритиба щеше да остане в първата бразилска лига.

Chapecoense най-накрая зае 8-мо място, като последното осигури присъствието си в предварителните срещи на Копа Либертадорес. Атлетико Минейро, 9-то място, и Ботафого, 10-то място, остават извън основното южноамериканско състезание, запазено за клубове. "Chape" ще играе във втория предварителен кръг.

Коринтианс спечели шампионата за седми път в историята. Гремио Порто Алегре, притежателят на трофея Копа Либертадорес, зае 4-то място.

Треньорът на отбора Chapecoense Кайо Джуниър и 19 от неговите футболисти загинаха на 29 ноември 2016 г., след като самолетът, който ги транспортира до Меделин, се разби край колумбийския град. Отборът на бразилския отбор се отправяше към Меделин за мача с Атлетико Насионал, от първия етап на финала за Купата на Южна Америка (южноамериканският еквивалент на Лига Европа).

Шест от 77-те души в самолета оцеляха: трима футболисти, вратарят Джаксън Рагнар Фолман, защитниците Хелио Ермито Зампиер Нето и Алън Лучано Рушел, журналистът Рафаел Хенцел, стюардесата Химена Суарес и полетният техник Ервин Тумири.

Алън Рушел беше резервата за мача в неделя.