БОМБА! Испания губи първия мач от Мондиала! Испания 0-1 Швейцария! Обобщение!

испания

Въздухът в Южна Африка напълно обърка фаворитите за Мондиала. Испания се справи най-зле. Той загуби от Швейцария с 1: 0, след мач, в който хората на Дел Боске се бореха зле.

Гелсън Фернандес е героят на швейцареца, след като успя да победи Касияс в 52-ата минута, на етап, в който испанските защитници имаха проблеми помежду си.

Испания контрира с щанга на Xabi Alonso в 71-ата минута, но това е всичко за отбор, класиран с първия шанс за световната титла.

Испания не беше загубила в седем мача.

Гелсън Фернандес беше избран от ФИФА за човек на мача.

Стартиращи отбори:
Испания: 1. Касияс - 15. Рамос, 5. Пуйол, 3. Пике, 11. Капдевила - 14. Алонсо, 16. Бускетс (9. Торес '61), 8. Хави - 21. Силва (22. Навас '62 ), 7. Вила, 6. Иниеста (18. Педро '77). Треньор: Висенте дел Боске.

Швейцария: 1. Benaglio - 2. Lichtsteiner, 4. Senderos (5. Von Bergen '36), 13. Grichting, 17. Ziegler - 7. Barnetta (22. Eggimann '90 +2), 8. Inler, 6. Huggel, 16. Фернандес - 19. Дердийок (15. Х. Якин '79), 10. Нкуфо. Треньор: Отмар Хицфелд.

Жълти картони: Грихтинг '30, Циглер '73, Бенадлио '90 +1, Х. Якин '90 +4.

Мачът беше воден от бригада от съдии от Англия, състояща се от централния Хауърд Уеб, асистенти Дарън Кан и Майкъл Муларки. Резерв беше шведът Мартин Хансон.

Според сайта на ФИФА играч на мача е швейцарецът Гелсън Фернандес.

ТЕКСТ НА ЖИВО:
ФИНАЛ! Испания напълно пропуска дебюта на Мондиала! 0-1 с Швейцария!

Мин 90: Пет минути продължения.

Min 87: Navas пробва с воле от площада, но прати топката далеч.

Мин 85: Пресичайки швейцарския площад, Вила се отклонява към Торес, но защитниците отхвърлят.

Мин 83: Шанс за Барнета, но швейцарският халф стреля.

Мин 79: Навас стреля, но удря гредата!

Мин 77: Иниеста излиза, Педро влиза.

Мин 75: НЕВЕРОЯТНО! Швейцария имаше 4 възможности за гол за една минута! Дердийок се измъкна при контраатака, но изпратен в гредата, топката се върна при съотборниците си, които три пъти пратиха до вратата на Касияс без успех!

Мин 71: Бомба от Хаби Алонсо от 20 метра разтърсва бара!

Min 68: Страхотен шанс за Торес, но нападателят на Ливърпул стреля добре над вратата от 12 метра!

Мин 64: Страхотна възможност Испания! Иниеста стреля от 16 метра малко близо до вратата!

Мин 62: Две промени в Испания: Буше и Силва напускат, влизат Торес и Навас

Мин 60: Вила остава сам с Бегналио, швейцарският вратар излиза и отхвърля!

Мин 53: Пике кърви след фазата на гол и получава медицинска помощ.

Мин 52: ЦЕЛ Швейцария! Casillas направи силно гмуркане, но пропуска топката. Фернандес се възползва от падането на Пике в полето и вкарва.

Мин 51: Испанците започнаха да ускоряват и получиха нов корнер след центриране на Хави в полето.

Мин 50: Xabi Alonso стреля от разстояние, но ще е необходимо нещо специално, за да победи Benaglio, който го събира с лекота.

Мин 49: Иниеста намира Силва в полето, но испанският полузащитник е блокиран от швейцарските защитници.

Min 47, Xabi Alonso пробва с удар, но той е извън целта.

ПАУЗА! Испания влиза в кабините след разочароващо първо полувреме. Европейският шампион не успя да пробие защитата, подредена почти перфектно от Отмар Хицфелд.

Мин 44: Давид Вила е пуснат в наказателното поле, нападателят на Барселона пробва с лоб над вратаря, но изпраща успоредно на целта и швейцарецът отхвърля.

Мин 43: Иниеста опитва нов удар от разстояние, но праща топката далеч.

Мин 36: Берген заменя Сендерос, контузен.

Мин 30: Иниеста е фаулиран на 17 метра от швейцарската порта. Свободен удар за Испания! Победете Вила, но топката удря стената и излиза в ъгъла.

Мин 26: Първи шанс и за швейцарците! Циглер изпълнява свободен удар от 25 метра, Касияс задържа в два удара.

Мин 24: Първа чудесна възможност за гол! Пике влиза в швейцарския квадрат, стреля силно, но директно във вратаря!

Мин 21: Иниеста пробва удар от разстояние, Бегналио запазва.

Мин 20: Стерилно доминиране на Испания, но без ясни възможности за гол до момента.

Мин 18: Серджо Рамос влиза в десния ъгъл, стреляйки в десния ъгъл.

Мин 17: Силва стреля от 15 метра отляво, Бенадлио задържа без проблеми.

Мин. 15: Испания не успява да предизвика "червен гняв" пред Швейцария. Засега няма възможност за гол.

Мин 9: Барнета изпълнява корнер, без резултат.

Мин 3: Първият организиран опит за атака на Испания, Рамос фаулира в атака.