САЩ: Запис на демократичните дарения след смъртта на съдия Гинсбърг

Демократичните дарители счупиха рекорда за щедрост след смъртта на съдията на Върховния съд на САЩ Рут Бадер Гинсбург в петък, като предоставиха над 90 милиона долара на демократичните кандидати и прогресивните групи за малко повече от 24 часа, предаде Ройтерс. на Агерпрес.

американски

Не по-малко от 91,4 милиона долара са спечелили демократичните кандидати и демократичните каузи за 28 часа, започвайки от 20:00. в петък, когато научи за смъртта на почтения съдия, посочи организацията за набиране на средства ActBlue.

Това е абсолютен рекорд, тъй като даренията се записват за един ден и доларите даряват на час, каза Ерин Хил, директор на организацията с нестопанска цел.

Обявената сума идва от 1,5 милиона дарения.

Смъртта на съдия Гинсбърг непосредствено преди изборите на 3 ноември измъчва както демократите, така и републиканския президент Доналд Тръмп. Ако Тръмп успее да постави консервативен наследник на мястото на либералния Гинсбург, това ще засили консервативното мнозинство от 6-3 във Върховния съд, отбелязва Ройтерс.

Новоизбраният президент на САЩ Джо Байдън спечели в ключовия щат Аризона и по този начин затвърждава победата си в. 474

Голяма мрежа, която изпира около 90 милиона евро годишно от трафика на наркотици във Франция и Франция. 477

Френските здравни власти съобщиха в четвъртък за 33 172 нови случая на инфекции с COVID-19 през. 447

Болниците в сръбската столица Белград вече нямат места за пациенти с COVID-19, каза министърът в четвъртък. 461

Екипът на Динамо завърши наравно, в събота вечерта, на собствения си терен, резултат 1-1 (0-0), с отбора на Астра Гюргево в мач. 286

Jannik Sinner спечели турнира по тенис в София, награден с награди на обща стойност 325 615 евро, след. 297

Националните отбори на Бразилия, Уругвай и Чили спечелиха мачовете, изиграни в петък в предварителните мачове. 291

СКМ Римнику Вълча беше победен от черногорския отбор Будучност Подгорица, с резултат 29-28 (15-14). 258

Националната метеорологична администрация (ANM) направи прогноза за времето за следващите четири седмици. 1446