Борците по свободен стил се представиха най-добре на Олимпиадата в Баку

16:11 | 23.06.2015 Категория: Спорт

агенция

Кишинев, 23 юни./MOLDPRES /. Досега молдовските борци по свободен стил са имали най-добро представяне на първото издание на Европейските олимпийски игри, което се провежда в Баку (Азербайджан), съобщава MOLDPRES.

Те спечелиха сребърен медал и два бронзови медала. „Доволни сме от резултата. Той ни дава надежда, че ще получим билети за олимпийска акредитация за Олимпийските игри в Рио де Жанейро (Бразилия, 2016). За целта сме предвидили няколко тренировъчни лагера, за да постигнем добра спортна форма, когато се класираме за Световната купа в квалификационни спорове. Надявам се да бъда финансово включен в сумата, запазена за федерацията от Министерството на младежта и спорта тази година ", заяви той на пресконференцията, проведена по време на завръщането си в страната от Олимпийските игри в Баку, треньорът на националния отбор Руслан БодиИану теану.

Петру Янулов (86 кг) спечели сребърния медал в това състезание. Александру Чиртоак (57 кг) и Светлана Саенко (75 кг) бяха отличени с бронзови медали.

Наталия Буду (53 кг) се класира пета.

Четири молдовски самби се състезаваха в Баку вчера. Valeriu Mele ™ chevici (90 кг) загуби в първия изигран мач. Ана Репида (60 кг), Екатерина Крею (64 кг) също претърпяха поражения във встъпителния етап на турнира. Наталия Репе ™ (68 кг) спечели първия мач и загуби втория.

Молдовският отбор на Европейските олимпийски игри е съставен от 86 състезатели. Теоретични шансове някой от тях да спечели медали съществуват, въпреки че според експерти представянето на бойците в свободния стил няма да бъде надвишено. В първото издание на Европейските олимпийски игри участват над 6000 спортисти от 50 държави. Молдовският отбор се класира на 32-ро място в общото класиране на медалите. Олимпиадата ще приключи на 28 юни.