Румънски "доносник" на финала на Шампионската лига. Още един шанс

Автор: Mihnea Tălău/Дата на публикуване: 20-08-2020 23:08

свиркач

Известният румънски рефер Овидиу Хацеган бе делегиран резервен съдия във финала на Шампионската лига, който се игра в неделя в Лисабон, между ПСЖ и Байерн Мюнхен.

Информацията беше публикувана на официалния уебсайт на Румънската футболна федерация.

Румънският център се присъединява като четвърти служител на бригадата, водена от италианеца Даниеле Орсато, този, който ще бъде подпомогнат в двете докосвания от сънародниците си Лоренцо Манганели и Алесандро Джалатини.

В залата на VAR ще има още 4 съдии: Massimiliano Irrati (VAR рефер), Marco Guida (VAR асистент), и двамата от Италия, Alejandro Hernandez (VAR асистент) и Roberto Diaz Perez (VAR асистент, отговорен за определяне на позиции извън играта).

Финалът между ПСЖ и Байерн, който ще реши победителя в най-важното европейско състезание на клубно ниво, е насрочен за 23 август, неделя, от 22:00, на стадион Да Луз в Лисабон.

Преди няколко дни УЕФА се отказа от Овидиу Хагеган, след като първоначално го избра за участие в турнира Лига Европа на Final 8 и изглеждаше, че сезонът приключи за Арад. Континенталният форум обаче обяви, че румънецът ще бъде резервен съдия във финала на Шампионската лига на УЕФА.

След четвъртфиналите УЕФА реши, че Овидиу Хагеган няма да участва в нито един от останалите мачове, които ще се играят във финалния турнир 8 на Лига Европа. Единствената поява на румънеца в Германия беше като резервен съдия в дуела между Улвърхамптън и Севиля. Континенталният форум информира центъра на Арад, че ще присъства на мача, който ще завърши европейския сезон.

Хагеган ще бъде резервен съдия във финала на Шампионската лига на УЕФА между ПСЖ и Байерн Мюнхен. Последната игра за сезона ще бъде водена от центъра от италианеца Даниеле Орсато.

Финалът на Шампионската лига на УЕФА, Байерн Мюнхен - ПСЖ, ще се играе в неделя, от 22:00 часа, на Estadio da Luz в Лисабон.Най-добре оцененият румънски съдия на момента, Ovidiu Hațegan, поведе само един европейски мач след избухването на пандемията . Централният защитник на Арад поведе реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига на УЕФА между Байерн Мюнхен и Челси. Общо Hațegan беше делегиран на 8 международни мача, включително Валенсия - Аталанта, резултат 3-4, пише digisport.ro.

Последният съдия в Румъния, който води финал за Европейска купа, е Йон Крачунеску. Вълчанул беше в центъра в мача Аякс - Милан 1: 0, във финалния акт на Шампионската лига, през сезон 1994-1995.

Нашите препоръки

След провала с Исландия и по подразбиране неуспеха да се класира за Евро 2020, Румъния трябва да извърви дълъг път ...

Унгария успя да постигне невероятен резултат само за пет минути в края на играта